Czyszczenie BIK

Tel. 501 602 642

Co to jest BIK i na czym polega tzw. "Czyszczenie BIK"

Skrót BIK oznacza nazwę: Biuro Informacji Kredytowej S.A. Jest to przedsiębiorstwo założone przez Związek Banków Polskich i prywatne banki, którego zadaniem jest gromadzenie, integrowanie i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów oraz od niedawna również pozabankowych firm pożyczkowych.

Zasady przekazywania danych do BIK, ich przechowywania oraz wprowadzania do nich ewentualnych zmian są regulowane przez Prawo bankowe. W bazach BIK zawarte są informacje dotyczące zobowiązań kredytowych zaciąganych w bankach, SKOK-ach i firmach pożyczkowych współpracujących z BIK.

Dane te zawarte są w zbiorze danych BIK przez cały czas spłacania zobowiązania. Informacje gromadzone w BIK są pozytywne lub negatywne w zależności od tego czy kredyt regulowany był terminowo czy występowały opóźnienia.

Kredyty które zostały całkowicie spłacone to pozytywne informacje na temat zobowiązania są widoczne dla banków, SKOKów i podmiotów współpracujących. Takie informacje świadczą o wiarygodności i rzetelności klienta bo zbudował pozytywną historię kredytową w BIK.

Natomiast jeśli zobowiązanie spłacane było z opóźnieniami to negatywna historia w BIK z reguły przekreśla możliwość ubiegania się o kredyt czy pożyczkę.

Skuteczne czyszczenie BIK realizujemy zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Usunięcie danych negatywnych z Biura Informacji Kredytowej powoduje możliwość realizacji zamierzeń finansowych.

POROZMAWIAJ Z EKSPERTEM NAPISZ LUB ZADZWOŃ
Wyrażam dobrowolnie zgodę na kontaktowanie się ze mną przez P.H.U. Alfa Consulting Marketing z siedzibą w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego 17; NIP: 573–001–47–09, REGON: 150884267, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam dobrowolnie zgodę na marketing bezpośredni w tym na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w tym środków komunikacji elektronicznej od P.H.U. Alfa Consulting Marketing z siedzibą w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego 17; NIP: 573–001–47–09, REGON: 150884267

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wypełnij formularz


Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!
Wypełnienie i przesłanie powyższych danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych osobowych przez :
P.H.U. Alfa Consulting Marketing z siedzibą w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego 17;
NIP: 573–001–47–09, REGON: 150884267, zgodnie z Rozporządzeniem 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych!
501 602 642
692 930 550